Mersin Ticaret Borsası Fiyatları

Son bülten: 27.10.2026. Fiyatlar borsada salonda tescil edilen işlemlerdir (TL/kg).

Kuru fasulye natürel68,35 TL23.10.2026 ortalama
Kuru fasulye dermason89,99 TL16.10.2026 ortalama
Kırmızı mercimek kabuklu natürel54,06 TL23.10.2026 ortalama
Kırmızı iç mercimek futbol47,00 TL16.10.2026 ortalama
Nohut natürel34,56 TL27.10.2026 ortalama
Nohut 8 mm35,50 TL22.10.2026 ortalama
Nohut 9 mm62,50 TL16.10.2026 ortalama

27.10.2026 Günlük Bülten

Ürün (bültendeki adıyla)En azEn çokOrtalamaMiktar (kg)
BAKLİYAT VE MAMULLERİ
BEZELYE12,5020,3718,29619.000
BEZELYE KEPEĞİ12,7012,7012,7069.860
BEZELYE YEMLİK12,5012,5012,5058.140
BEZELYE (SARI İÇ)18,7820,3719,78491.000
FASULYE26,00162,1434,474.096
FASULYE (SOYA)26,0026,0026,003.720
FASULYE (SİYAH)72,0072,0072,00100
FASULYE (ORGANİK)132,45162,14135,03276
KIRMIZI MERCİMEK12,60171,6917,98469.504
KIR.KAB.MERC.ORGANİK141,50171,69152,16204
KIR.MERCİMEK UNU14,3514,3514,3574.460
KIR.KAB.MERC.YEMLİK12,6013,3013,20275.160
KIR.KAB.MERCİMEK33,2635,0034,31100.000
KIR.MERCİMEK KEPEĞİ14,2514,2514,2519.680
NOHUT30,00105,8133,86222.766
NOHUT NATUREL35,0035,0035,004.210
NOHUT NATUREL32,0087,0034,56171.520
NOHUT 7 MM30,5030,5030,5044.580
NOHUT (ORGANİK)105,81105,81105,81456
NOHUT UNU30,0030,0030,002.000
YEŞİL MERCİMEK20,00169,8425,58442.224
YEŞİL MERC.NATÜREL30,5030,5030,5037.760
SARI İÇ MERCİMEK30,5530,5530,5550.000
YEŞİL MERCİMEK20,0028,0024,24354.140
YEŞİL MER. ORGANİK142,41168,76146,63300
SARI İÇ MERCİMEK ORGANİK169,84169,84169,8424
HUBUBAT
BUĞDAY14,5085,0018,8013.122.301
BUĞDAY (EKMEKLİK)16,8519,8518,7412.965.241
BUĞDAY KEPEĞİ14,5015,0514,87137.060
BUĞDAY (KARA)85,0085,0085,0020.000
DARI114,04114,04114,0424
DARI CİN ORGANİK114,04114,04114,0424
PİRİNÇ35,30163,1045,241.192.620
PİRİNÇ (YERLİ)58,0077,0059,68460.000
ÇELTİK35,3038,0636,06731.740
PİRİNÇ İTH.BESMETİ119,50119,50119,5040
PİRİNÇ ORGANİK132,72163,10134,46840
HUBUBAT MAMULLERİ
BULGUR25,0089,8128,0650.128
BULGUR25,0025,0025,0025.360
BULGUR PAKETLİ30,2530,2530,2524.300
BULGUR ORGANİK75,3989,8179,83468
MUHTELİF GIDA MADDELERİ
MUHTELİF GIDA MAD.57,9957,9957,996.208
MUHTELİF YAŞ SEBZE MEYVE57,9957,9957,996.208
YAŞ MEYVELER
ELMA24,0025,0024,77351.700
ELMA24,0025,0024,77351.700
LİMON10,0015,0010,44257.500
LİMON10,0015,0010,44257.500
MANDALİNA6,0010,008,91274.640
MANDALİNA6,0010,008,91274.640
PORTAKAL9,009,009,00200.000
PORTAKAL9,009,009,00200.000
GENEL TOPLAM---17.212.711

Kaynak: Mersin Ticaret Borsası günlük bülteni. Kalın satırlar grup toplamıdır; paketli ürün, kepek ve yemlik satırları da bültende olduğu gibi gösterilir.

Son İş Günlerinde Ortalama Fiyat (TL/kg)

TarihKuru fasulye natürel Kuru fasulye dermason Kırmızı mercimek kabuklu natürel Kırmızı iç mercimek futbol Nohut natürel Nohut 8 mm Nohut 9 mm
27.10.2026- - - - 34,56 - -
26.10.2026- - - - 35,00 - -
23.10.202668,35 - 54,06 - 33,75 - -
22.10.202667,83 - - - - 35,50 -
21.10.202666,50 - 42,57 - 35,00 - -
20.10.2026- - 39,04 - 32,52 36,90 -
19.10.202663,94 - - - 32,05 - -
16.10.202668,93 89,99 46,92 47,00 35,65 42,16 62,50
15.10.2026- 93,00 - - - 52,00 -
14.10.2026- - - - 33,58 - -

"-" o gün o kalemde salon işlemi olmadığını gösterir.

Bakliyat Fiyatları ve Diğer Borsalar

Tarım Rehberleri ve Araçları Tüm rehberleri gör